o Ginny

17. května 2008 v 17:00 | Pauline Grint |  info- Ginny
Ginny nebo-li Ginevra Weasleyová je postava ze série knížek J.K.Rowlingové Harry Potter. Je nejmladší sestra nejlepšího kamaráda Harryho, Rona a nejmladší z rodiny Weasleyových. J.K.Rowlingová dokonce jednou řekla, že je první Weasleyová za několik generací. Ginny má 6 bratrů a všichni byli zařazeni v Bradavicích do Nebelvíru (v druhé knize je jí 11). Narodila se 11.srpna 1981 Molly a Arturovi Weasleyovým.
Ginny je přítomna ve všech sedmi knihách Harry Potter a startuje v menší roly. V Kameni mudrců je příliš malá na to, aby chodila do Bradavic. Nicméně, v druhé knize, Tajemná komnata, Ginny hraje větší roly, i když to nevíme až do konce. Ginny se stává posedlá deníkem Toma Raddlea (Voldemorta) a je ním unesená do Tajemné komnaty, odkud ji nakonec Harry zachrání. Fénixův řád, Ginny je jedna z pěti bradavických studentů, kteří jdou na Ministerstvo kouzel a bojují se Smrtijedy.
V šesté knize, Princ dvojí krve, se Ginny stává členem Famfrpálového Nebelvírského družstva. Také si v knize Harry uvědomí, že něco cítí k Ginny a líbají se po její hře ve Famfrpálu, ačkoli on se s Ginny rozejde, aby ji ochránil před Lordem Voldemortem. V poslední knize, Relikvie smrti,se Ginny připojí do finální bitvy proti Voldemortovi a jeho Smrtijedům. V epilogu knihy, který se odehrává o 19 let později, jsou ona a Harry manželé a mají 3 děti: Jamese, Albuse a Lilly.
Ginny Weasleyová je bojechtivá, silná a odvážná. Nikdy nepláče kvůli maličkostem. Je popsaná v knihách jako dívka s ohnivě rudými vlasy,hnědýma očima (pozn.přek.: Bonnie je má modré) a podobou se své matce, Molly Weasleyové, při rozzlobení.
Můj překlad z bonniewrightsource.com takže kopírovat jen s © COPYRIGHT fabulous-bonnie.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.